Development

Documentation/pl_PL/book/1.0/02-Exploring-Symfony-s-Code (diff)

You must first sign up to be able to contribute.

Changes between Version 8 and Version 9 of Documentation/pl_PL/book/1.0/02-Exploring-Symfony-s-Code

Show
Ignore:
Author:
pawelhenek (IP: 157.158.168.152)
Timestamp:
04/28/08 01:22:40 (10 years ago)
Comment:

--

Legend:

Unmodified
Added
Removed
Modified
 • Documentation/pl_PL/book/1.0/02-Exploring-Symfony-s-Code

  v8 v9  
  44Rozdział 2 - Badamy Symfony 
  55=========================== 
  6 Na pierwszy rzut oka, kod aplikacji bazującej na symfony może się wydawać naprawdę odrzucający. Składa się z wielu katalogów i skryptów, a pliki to mieszanka klas PHP, HTMLa, a nawet obu jednocześnie. Można zobaczyć w nich również odwołania do klas, których nie znajdziemy wśród folderów aplikacji, a stopień zagłębienia katalogów sięga nawet sześciu poziomów. Jednak gdy raz dostrzeżesz powód, dla którego to wszystko wygląda na tak bardzo złożone, zrozumiesz natychmiast, że to tak bardzo naturalne, iż nigdy nie będziesz chciał wymienić struktury aplikacji symfony na żadną inną. Ten rozdział objaśni Ci to początkowo zastraszające uczucie. 
   6Na pierwszy rzut oka, kod aplikacji bazującej na symfony może wydawać się naprawdę odrzucający. Składa się z wielu katalogów i skryptów, a pliki to mieszanka klas PHP, HTMLa, a nawet obu technologii jednocześnie. Można zobaczyć w nich również odwołania do klas, których nie znajdziemy wśród folderów aplikacji, a stopień zagłębienia katalogów sięga nawet sześciu poziomów. Jednak gdy raz dostrzeżesz powód, dla którego to wszystko wygląda na tak bardzo złożone, zrozumiesz natychmiast, że to tak bardzo naturalne, iż nigdy nie będziesz chciał wymienić struktury aplikacji symfony na żadną inną. Ten rozdział objaśni Ci to początkowo zastraszające uczucie. 
  77 
  88Wzorzec MVC 
  7676W pojedynczym pliku wyświetlanie listy wpisów z bazy danych mogłoby wyglądać podobnie do tego jak zaprezentowano na listingu 2-1. 
  7777Taki kod jest łatwy do napisania, szybki do odpalenia i niemożliwy do utrzymania. Poniżej znajdują się największe problemy związane z tym kodem: 
   78 
  7879- Brak sprawdzania błędów (co jeśli zawiedzie połączenie z bazą danych?) 
   80 
  7981- HTML i PHP są wymieszane, a nawet wzajemnie przeplatane 
   82 
  8083- Kod jest zależny od bazy danych MySQL 
  8184